Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zakończenie "Szkolenia Podstawowego OSP" 14.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
14 października 2018 r. zakończyło się trwające od 1 września 2018 r. „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP”, które było realizowane w systemie weekendowym dla druhów z jednostek: OSP Dzielnik, OSP Gołębiówka, OSP Jeruzal, OSP Kamionka, OSP Rudzienko, OSP Dębe Wielkie, OSP Długa Kościelna, OSP Kałuszyn, OSP Latowicz, OSP Stanisławów, OSP Sulejówek, OSP Żaków, OSP Podciernie, OSP Stara Niedziałka i OSP Zamienie. Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z „Systemem Szkolenia Członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” zatwierdzonym w dniu 17 listopada 2015 r. przez KG PSP, przy udziale kadry dydaktycznej składającej się z: funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Mińsku Mazowieckim, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim, funkcjonariuszy Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia w Pionkach Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych i gaśniczych w tym do samodzielnego wykonywania założonych czynności w ramach zastępu. Szkolenie obejmowało 126 godzin zajęć, których tematyka dotyczyła min: pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, działań podczas zdarzeń z materiałami niebezpiecznymi, przy pożarach mechanicznych, podczas powodzi, obsługi mechanicznych urządzeń ratowniczych, sprawiania drabin, prowadzenia korespondencji radiowej, obsługi narzędzi hydraulicznych, ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów w czasie wypadków drogowych, kierowania ruchem podczas zdarzeń na drogach oraz zasad udzielania podstawowej pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto w dniu 27.09.2018 r. strażacy uczestniczący w szkoleniu przeszli testy w komorze dymowej znajdującej się w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia w Pionkach, przygotowujący oraz sprawdzający umiejętności ratowników podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w przypadku występowania dużych obciążeń psychofizycznych (brak widoczności, zadymienie, wysoka temperatura, ograniczona przestrzeń, silny hałas). Egzamin składający się z części teoretycznej oraz praktycznej, który przeprowadzono w KP PSP w Mińsku Mazowieckim pozytywnie ukończyło 29 druhów (w tym 7 druhen), którzy w znaczący sposób wzmocnią siłę podziału bojowego poszczególnych jednostek OSP. Ukończenie szkolenia jest niezbędnym warunkiem, aby strażak OSP mógł uczestniczyć w działaniach ratowniczych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5110
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    miński

    Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

    Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola