Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 26.11.2018 r. do 02.12.2018 r.

Data publikacji: 2018-12-03, Data modyfikacji: 2018-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 26.11.2018 r. do 02.12.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 22 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W godzinach wieczornych w dniu 29.11.2018 r. w miejscowości Ostrów-Kania gm. Dębe Wielkie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze prace polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów. W działaniach ratowniczych trwających pięć godzin brały udział: 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 2 zastępy i 9 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. W godzinach porannych w dniu 2.12.2018 r. w miejscowości Latowicz na drodze wojewódzkiej nr 802 doszło do wypadku samochodowego marki mercedes. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu z jezdni plamy płynów eksploatacyjnych. Dwie osoby po przebadaniu przez będący na miejscu zespół ratownictwa medycznego zostały odwiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1683 zdarzeń w tym: 491 pożarów; 1041 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 151 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5307
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola