Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 23.07.2018 r. do 29.07.2018 r.

Data publikacji: 2018-07-30, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 23.07.2018 r. do 29.07.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 51 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 43 miejscowe zagrożenia i 3 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W godzinach porannych w dniu 26.07.2018 r. przy ul. Kolbego w Sulejówku doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palące się poddasze a następnie wycięciu otworów w dachu i podaniu kolejnych prądów gaśniczych w natarciu. Po lokalizacji pożaru działania zastępów straży pożarnej polegały na pracach rozbiórkowych pokrycia dachowego z jednoczesnym dogaszaniem pożaru. Po długotrwałych działaniach w trudnych warunkach pracy związanych z dużym zadymieniem i wysoką temperaturą pożar został ugaszony, a działania skupiły się na sprawdzeniu pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległ dach wraz z więźbą, poddasze, ubrania, meble, podłogi, okna, schody drewniane, drzwi, sprzęt AGD i RTV. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających niespełna dziesięć godzin brały udział 3 zastępy i 13 ratowników PSP, 9 zastępów i 37 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, straż miejska, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe a także policja. Przed południem w dniu 27.07.2018 r. na przejeździe kolejowym w Cegłowie doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu ciała kobiety przy użyciu parawanu oraz miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych oraz pomocy przesiadającym się pasażerom do innego pociągu jadącego w kierunku Warszawy. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny brały udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, policja, pogotowie ratunkowe, służba ochrony kolei i prokurator. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 954 zdarzenia, w tym: 348 pożarów; 520 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 86 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4847
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola