Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 22.10.2018 r. do 28.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-29, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 22.10.2018 r. do 28.10.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 40 zdarzeń, w tym 3 pożary, 35 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W dniu 24.10.2018 r. w godzinach popołudniowych, w Mińsku Mazowieckim, na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Mickiewicza doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Fiat Seicento i Opel Astra II. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. W wyniku zderzenia pomocy medycznej wymagała jedna osoba, którą zaopiekował się przybyła na miejsce razem ze strażakami Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję na usunięciu z jezdni jego skutków. Osoba poszkodowana został przetransportowana do szpitala. W działaniach trwających 3 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. W dniu 27.10.2018r w godzinach popołudniowych, w miejscowości Ostrów Kania doszło do pożaru pomieszczenia kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Domownicy opuścili obiekt o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, oraz oddymieniu i przewietrzeniu całego budynku. Ze względu na złe samopoczucie jednego z domowników wezwano na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który nie stwierdził konieczności jej hospitalizacji. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, 2 zastępy i 11 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe. Ponadto w przedmiotowym okresie w wyniku silnych wiatrów strażacy 20 razy wyjeżdżali do usuwania powalonych lub połamanych drzew które blokowały szlaki komunikacyjne oraz dwa razy do zerwanych częściowo dachów na budynkach mieszkalnych (w Mińsku Mazowieckim oraz w Aleksandrówce). Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1575 zdarzeń w tym: 465 pożarów; 974 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 136 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5156
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola