Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 09.07.2018 r. do 15.07.2018 r.

Data publikacji: 2018-07-16, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 09.07.2018 r. do 15.07.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 44 zdarzenia, w tym 12 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach południowych 10.07.2018 w miejscowości Michałów doszło do pożaru poszycia leśnego. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej pożarem objęte było około 2 tyś m2 poszycia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz prowadzeniu działań gaśniczych. W działaniach gaśniczych trwających prawie pięć godzin brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, 5 zastępów i 21 ratowników OSP, a także służby leśne. W godzinach wieczornych w dniu 10.07.2018 r. w miejscowości Nowodwór doszło do zderzenia motocykla z rowerzystą. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP, a także policja i pogotowie ratunkowe. W godzinach wieczornych 15.07.2018 r. na DK 50 w miejscowości Wólka Czarnińska doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego, którym podróżowało 5 osób z łosiem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie poszkodowanych przekazano przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołom Ratownictwa Medycznego, które zabrały poszkodowanych do szpitala. Dalsze działania straży pożarnej polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu skutków kolizji. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brał udział 1 zastęp PSP i 6 ratowników, 2 zastępy OSP i 10 ratowników, pogotowie ratunkowe oraz policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 856 zdarzeń, w tym: 339 pożarów; 440 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 77 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4841
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola