Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 06.08.2018 do 12.08.2018 r.

Data publikacji: 2018-08-13, Data modyfikacji: 2018-08-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 06.08.2018 r. do 12.08.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 81 zdarzeń, w tym 15 pożarów, 57 miejscowych zagrożeń i 9 alarmów fałszywych. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W dniu 8.08.2018 r. w miejscowości Rąbierz – Kolonia (gm. Dobre) miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego (pustostanu). Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody na palący się budynek oraz dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonej konstrukcji. W wyniku pożaru spaleniu uległ w/w budynek. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad trzy  godziny brał udział  1 zastęp i 5 ratowników PSP, 5 zastępów i 22 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. Wieczorem w dniu 12.08.2018 r. w miejscowości Sołki (gm. Dobre) miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych. Ponadto przeszukano pogorzelisko pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych. W działaniach ratowniczych trwających prawie dwie godziny brały udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 4 zastępy i 12 ratowników OSP, policja oraz pogotowie ratunkowe. Ponadto straż pożarna interweniowała 14 razy w związku z silnymi wiatrami i opadami deszczu, jakie przeszły przez teren powiatu w dniach 10 i 11 sierpnia 2018 roku. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1087 zdarzeń, w tym: 367 pożarów; 624 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 96 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5019
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola