Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 02.07.2018 r. do 08.07.2018 r.

Data publikacji: 2018-07-09, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 02.07.2018 r. do 08.07.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 41 zdarzeń, w tym 19 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  Dnia 03.07.2018 r. na DK 2 w miejscowości Nowy Konik doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, którymi podróżowało dziesięć osób. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, usunięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem. W działaniach ratowniczych trwających ponad pięć godzin brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe. W godzinach popołudniowych 02.07.2018 r. w miejscowości Wola Polska, gm. Jakubów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki VW Touran oraz ciągnika rolniczego Ursus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które przez Zespoły Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostały zabrane do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu z jezdni płynów silnikowych, odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym oraz kierowaniu ruchem. Ponadto zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych trwających ponad pięć godzin brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 3 zastępy i 14 ratowników OSP, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. W godzinach popołudniowych 06.07.2018 r. w miejscowości Dobre miał miejsce pożar poszycia leśnego oraz trawy na nieużytkach rolnych na powierzchni 2 hektarów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu czterech prądów wody w celu ugaszenia pożaru. W działaniach gaśniczych trwających ponad dwie godziny brało udział 6 zastępów i 29 ratowników OSP. Ponadto w przedmiotowym okresie strażacy 13 razy prowadzili działania gaśnicze pożarów traw, nieużytków rolnych oraz lasów w wyniku, których łącznie spłonęła powierzchnia około 7 ha. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 812 zdarzeń, w tym: 327 pożarów; 412 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 73 alarmy fałszywe.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4838
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola