Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 01.01.2019 r. do 06.01.2019 r.

Data publikacji: 2019-01-07, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 01.01.2019 r. do 06.01.2019 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA 01.01.2019 r. przed godz. 15 na 42 kilometrze drogi wojewódzkiej 637 w Stanisławowie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Skoda Felicia, VW Passat, Honda Civic. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące pojazdem marki Skoda. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały je do szpitala. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze był zablokowany. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jedni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brały udział: 2 zastępy i 6 ratowników PSP, 2 zastępy 8 ratowników OSP policja i pogotowie ratunkowe. 01.01.2019 r. po godz. 21, 15 na 30 kilometrze drogi wojewódzkiej 637 w okolicach miejscowości Michałów doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford Mondeo z łosiem. W wyniku zderzenia został poszkodowany kierujący pojazdem, który został w nim uwięziony. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpitala. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze był zablokowany. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jedni skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających ponad 2 godziny brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp 6 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe. Od początku 2019 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 20 zdarzeń, w tym: 6 pożarów; 12 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 2 alarmy fałszywe.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5417
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola