Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia na sklepie CARREFOUR w Stojadłach 23.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 23 października 2018 roku na terenie obiektu handlowego Carrefour w Stojadłach gmina Mińsk Mazowiecki powiat miński przeprowadzono ćwiczenia, których założeniem było rozpoznanie możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na obiektach wielkopowierzchniowych w trakcie codziennej ich pracy. Ćwiczenia przeprowadzono w ramach doskonalenia zawodowego przez Komendę Powiatową PSP w Mińsku Mazowieckim w uzgodnieniu z kierownictwem Carrefour. W założeniach do ćwiczeń przyjęto uszkodzenie przyłącza gazowego przez operatora wózka widłowego w wyniku czego powstaje wyciek gazu na rampie przeładunkowej, a następnie powstaje pożaru w części magazynowej w wyniku czego jedna osoba zostaje przygnieciona przez paletę  z towarem.             Celem szkolenia było: Zapoznanie ratowników z warunkami prowadzenia akcji ratowniczej; Zapoznanie z występującymi zagrożeniami i utrudnieniami; Doskonalenie współdziałania oraz zasad asekuracji w działaniach ratowniczych; Doskonalenie zasad dowodzenia; Zapoznanie z obiektem i obowiązującymi w nim zasadami i procedurami; Doskonalenie prowadzenia ewakuacji oraz akcji ratowniczej przez personel obiektu do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej. W ćwiczeniu uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim i jednostki OSP z KSRG wchodzące w skład plutonu „Fabryka” oraz personel sklepu Carrefour. Opracował i zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Komorowski – KP PSP w Mińsku Mazowieckim.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5130
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola