Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ARTYSTYCZNE SUKCESY NA XI POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE PATRIOTYCZNYM 2018 "TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA"

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Zespół w składzie: Małgosia Krzyżewska – śpiew Laura Piskorz – śpiew Edyta Mazaj – skrzypce Natalia Kalinowska – skrzypce Agata Gałązka – flet otrzymał wyróżnienie w kategorii śpiew klasy VII-VIII. Zespół wystąpił jako „Góreccy Górale” z piosenką Bartosza Chajdeckiego „Dziewczyna z granatem” w aranżacji Anny Mazaj – opiekuna zespołu. Już kilkakrotnie w różnych konfiguracjach „Góreccy Górale” wykonywali pieśni patriotyczne na terenie Gminy Dębe Wielkie, a oto młodzież nasza – Dębska… Górecka… zabłysła tym razem w Powiecie. Klaudia Karpińska – otrzymała wyróżnienie w kategorii śpiew szkoły ponadgimnazjalne. wykonując piosenkę „Czarna Sukienka”. Ale to nie wszystko… Klaudia zajęła I miejsce w kategorii recytacja szkoły ponadgimnazjalne. Wszechstronnie uzdolniona laureatka przeszła przeszła eliminacje z Powiatowego konkursu w Mrozach i awansowała do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie w Siedlcach. W rezultacie została jedną z 17 laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu „Jesteśmy wolni”. Wiersz „Front” w jej wykonaniu po raz drugi zabrzmiał na finałowym koncercie 28 października 2018 w Mrozach podczas którego wszyscy laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Klaudia została też poproszona o prezentację swego talentu na koncercie finałowym w Siedlcach. Jej opiekunem artystycznym jest Jakub Maguza, który prowadzi również zespół KRESKA – wielokrotnie nagradzany i doceniany w kolejnych edycjach konkursu. W tym zespole, w którym nota bene śpiewa również Klaudia, gra na skrzypcach Katarzyna Dołkowska otrzymując wyróżnienie za akompaniament na Ogólnopolskim Konkursie w Siedlcach. Serdecznie gratulujemy artystycznych sukcesów owianych nutą patriotyzmu w roku setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Anna Mazaj linki do fotorelacji z GCK w Mrozach śpiew: https://photos.google.com/share/AF1QipO3kJ-nIEIlCK6I3Ta871VUkTbhP4Mg1QEbANgG6GhejIFzCXKScpa5JSNiU0LMhQ?key=MUdiTGtlVFlmUVpfQm9IS1VPR0M0bk9WRUlGNkNB recytacja https://photos.google.com/share/AF1QipOpaizkZ3F53qjTqg_y85NhtKF3OXCCb1dVofDtyJmM1FFM1rp1OFqklWaZnHELow?key=Wk5HZWJMbnJnekxDb1NMbUlZcFZnZkdsUElnV3BR finał https://photos.google.com/share/AF1QipOiT63err6KY_FUpuMkEwhvV4TEhos9H7B931l_myEFZzb_DdrLJ1zd_Fp66TvC3g?key=LXEzVkZrcnNoS1lCa0Q3NGJheWNZVHBOb3o1N1VR

Pełna treść wiadomości na: debewielkie.pl/?p=23097
debewielkie.pl, Źródło artykułu: debewielkie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola