Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyróżnienie w rankingu IT SZKOŁA

Data publikacji: 2013-10-24, Data modyfikacji: 2013-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy bierze udział w Programie IT Szkoła czyli internetowym, otwartym programie 3 letnich studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Program stwarza także możliwości rozwijania zainteresowań naukowych w tym zakresie uczniom i innym uczestnikom Programu, uzdolnionym informatycznie,

Nasza placówka została wyłoniona poprzez prowadzony w programie ranking online, najbardziej aktywnych w działaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego polskich szkół ponadgimnazjalnych. Program studiów IT Szkoła jest skorelowany z aktualną podstawą programową przedmiotu informatyka dla zawodu technik informatyk i dlatego  stanowi dla nauczycieli informatyki dodatkowe narzędzie wzbogacające proces kształcenia  w naszej szkole , zarówno w formie samokształcenia w systemie pozaklasowym, jak również w formie wsparcia tradycyjnych zajęć lekcyjnych prowadzonych w systemie klasowym.

 Program IT Szkoła jest realizowany pod auspicjami Polskiej Wszechnicy Informatycznej. Program  uzyskał akceptację Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Uczelnią wyższą odpowiedzialną bezpośrednio za przygotowanie i realizację Programu IT Szkoła jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.  Program studiów został przygotowany we współpracy z nauczycielami informatyki z 5 regionalnych ośrodków projektu Informatyka Plus oraz zaakceptowany przez Radę Programową Projektu.

Tomasz Płochocki

 

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola