Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance - "Mikołajki" 06.12.2018

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 6 grudnia 2018 r., w „Mikołajki”, grupa uczniów z klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance wraz z opiekunami odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci zaczęły zwiedzanie Komendy od Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie miały możliwość zapoznania się z charakterem pracy dyżurnego operacyjnego powiatu,  przyjmującego zgłoszenia o zdarzeniach i dysponującego strażaków do działań ratowniczych. Dyżurny przypomniał zgromadzonym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić straż pożarną. Przy okazji dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Państwowej Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Po czym uczniowie dalej zapoznali się z budynkiem Komendy, a także z zawodem strażaka oraz z jego służbą. Dzieciom zaprezentowano sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Podziwiali m.in. ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wyposażenie pojazdów, np. nożyce hydrauliczne do cięcia, ubrania specjalne, torby medyczne PSP-R1. W trakcie zwiedzania strażnicy został ogłoszony próbny alarm, który był pozorowanym wyjazdem strażaków do akcji ratowniczej. Sprawił on dzieciom najwięcej frajdy. Wizyta u mińskich strażaków bardzo się najmłodszym podobała, a przedstawione informacje i pokazy pewnie na długo pozostaną w ich pamięci, o czym świadczyła radość wypisana na twarzach dzieci oraz głośne „DZIĘĘĘ-KUUU-JEEE-MYYY!!”. Miłym akcentem było wręczenie podziękowań przez uczniów. Na koniec wizyty w Dzień Świętego Mikołaja nie obyło się bez słodkiego upominku dla przybyłych dzieci od mińskich strażaków. Dzieci były zachwycone i ochoczo pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5312
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola