Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wieczór autorski Janusza Kuligowskiego

Data publikacji: 2013-11-28, Data modyfikacji: 2013-11-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Powiatu Mińskiego na wyjątkowy wieczór autorski Janusza Kuligowskiego, związany z wydaniem książki "Życie polityczne, społeczno-gospodarcze i kulturalne powiatu mińskomazowieckiego w latach 1918-1939". Spotkanie odbędzie się w Mińsku Mazowieckim, w restauracji “Planeta” (Partner), ul. Konstytucji 3 Maja 7 (wejście od ul. Kazikowskiego), 2 grudnia o godzinie 18:30.

 

Wydawcą książki jest Muzeum Ziemi Mińskiej, które pozyskało fundusze w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii dla małych projektów... realizowanych poprzez projekty: LEADER i PROW, przy wydatnej pomocy Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej. Wyżej wymieniona publikacja jest zwieńczeniem wieloletnich prac badawczych nad dziejami powiatu mińskomazowieckiego w okresie 20-lecia międzywojennego. Tysiące dokumentów archiwalnych, ikonograficznych oraz dotarcie do nieznanych do tej pory źródeł pozwoliły autorowi na wyjątkowo bogate opisanie wspomnianego okresu w wielu płaszczyznach twórczej, organicznej pracy mieszkańców tej ziemi. Czytelnik może zapoznać się z charakterystyką narodową, religijną i społeczną naszych przodków, pozna funkcjonowanie administracji państwowej i samorządowej szczebla powiatowego, miejskiego, gminnego i gromady wiejskiej. Zagłębi się w przestrzeń politycznej działalności partii i ugrupowań od radykalnej prawicy po rewolucyjną lewicę. Wejdzie w dynamiczne tryby rozwojowe: rolnictwa, rzemiosła, usług, przemysłu, handlu, budownictwa, komunikacji, wspomaganych działaniem instytucji kredytowych. Wtopi się w pejzaż funkcjonowania: instytucji kulturalnych (biblioteki i kina), różnobarwnych tytułów lokalnej prasy i form życia kulturalnego, działalności społecznej realizowanej poprzez stowarzyszenia i różnorodne organizacje począwszy od straży pożarnych, a kończąc na sportowych. Książka zawiera również informacje dotyczące ochrony zdrowia, bezrobocia i opieki społecznej oraz opisuje wyjątkową rolę wojska w życiu powiatu.

Format A4, 456 stron, okładka twarda, nakład 700 egzemplarzy

 

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola