Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

UWAGA! OBSZAR ZAGROŻONY ASF W GMINIE DĘBE WIELKIE

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-09-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgodnie z Rozporządzeniem Nr 21 Wojewody Mazowieckiego z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów mińskiego i otwockiego, miejscowości Gminy Dębe Wielkie – Bykowizna, Celinów, Choszczówka Stojecka, Chrośla, Dębe Wielkie na południe od drogi krajowej E30, Górki, Jędrzejnik, Kobierne na południe od drogi krajowej E 30, Ruda, Teresław zostały określone jako OBSZAR ZAGROŻONY wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Na obszarze zagrożonym zakazuje się: wywożenia świń oraz materiału biologicznego świń z gospodarstw bez zgody właściwego miejscowo Powiatowego Lekarza Weterynarii; transportu świń po drogach publicznych lub wewnętrznych, z wyłączeniem dróg wewnętrznych w gospodarstwach, z wyjątkiem transportu świń do świń do rzeźni za zgodą właściwego miejscowo Powiatowego Lekarza Weterynarii; organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt oraz odłowów zwierząt łownych. Na obszarze zagrożonym nakazuje się: oczyszczanie, odkażanie, a w koniecznych przypadkach także dezynfekcję środków transportu oraz sprzętu używanego do transportu zwierząt, tusz, pasz, nawozów naturalnych lub przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie choroby; zachowanie zasad higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się choroby, w szczególności odkażanie rąk i obuwia przez osoby wchodzące do gospodarstwa lub z niego wychodzące; niezwłoczne powiadamianie właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii przez posiadaczy świń o wszystkich przypadkach padłych lub chorych świń w gospodarstwie. Nakazy i zakazy obowiązują wszystkich mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo na obszarze zagrożonym.

Pełna treść wiadomości na: debewielkie.pl/?p=22168
debewielkie.pl, Źródło artykułu: debewielkie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola