Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Żaków

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 26 października 2018 roku w miejscowości Żaków gm. Siennica przy strażnicy OSP odbyła się uroczysta zbiórka oraz poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego IVECO Daily, zakupionego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żakowie. Poświęcenia dokonał ks. Marek Kasprzak. W uroczystości uczestniczyli m.in.: 1.     Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Jasztal. 2.     Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim st. bryg. Paweł Parobczak. 3.     Wójt gminy Siennica Grzegorz Zieliński. 4.     Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP dh Leszek Dąbrowski. 5.     Pracownicy urzędu gminy w Siennicy, druhowie OSP Żaków  oraz okoliczni sołtysi i mieszkańcy wsi Żaków. Środki finansowe na zakup samochodu pochodziły z budżetu gminy Siennica 249.871,00 zł; z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 225.000,00 zł; 50.770,00 zł z Komendy Głównej PSP: środki własne jednostki OSP to 5.000,00 zł, natomiast 69.230,00 zł przekazał  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5161
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola