Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SZKOLENIE Z ZAKRESU CUKRZYCY TYPU 1

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Ze względu na zwiększającą się liczbę zachorowań na cukrzycę typu 1, Urząd Gminy Dębe Wielkie zorganizował w dniach 9-10 października 2018 r. szkolenia dla placówek oświatowych oraz osób zaangażowanych w pomoc na rzecz osób niepełnosprawnych. Seminaria zostały przeprowadzone w placówkach na terenie Gminy Dębe Wielkie. W ww. szkoleniu wzięło udział 147 osób, w tym pracownicy: Szkoły Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Generała Józefa Bema w Rudzie, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cygance, Szkoły Podstawowej im Szarych Szeregów w Górkach, Gminnego Przedszkola im. Dębowej Krainy w Dębem Wielkim, Urzędu Gminy Dębe Wielkie, Gminnego Ośrodka Kultury w Dębem Wielkim, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębem Wielkim oraz członkowie Gminnej Społecznej Komisji ds. Osób Niepełnosprawnych w Dębem Wielkim. Szkolenie przeprowadził przedstawiciel Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę w ramach projektu „Przedszkola i szkoły przyjazne diabetykom”.  Szkolenie zostało współfinansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podczas szkolenia uzyskano informacje dotyczące m.in.: podstawowej wiedzy o cukrzycy, niezbędnej, codziennej opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem z cukrzycą, pomiaru poziomu glikemii i podawania insuliny, rozpoznawania objawów odchylenia poziomu cukru od dopuszczalnych poziomów (hipo i hiperglikemia) i właściwej reakcji na nie, sposobów udzielania pierwszej pomocy diabetykom w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Każdy z uczestników otrzymał potwierdzenie uczestnictwa w ww. szkoleniu. FOTORELACJA

Pełna treść wiadomości na: debewielkie.pl/?p=22865
debewielkie.pl, Źródło artykułu: debewielkie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola