Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkolenie "Sieci przemysłowe - gazociągi wysokiego ciśnienia 2018" 4 i 5.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-12, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 4 i 5 października 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim oraz na obiekcie sieci przesyłowej GAZ – Systemu na stacji w miejscowości Rudzienko gm. Dobre powiat miński odbyło się szkolenie dotyczące przedstawienia procedur i zasad obowiązujących u operatora oraz rozpoznania operacyjnego w/w obiektu. Szkolenie zorganizowano w dwóch blokach pierwsza część polegała na przekazaniu informacji teoretycznych z zakresu działalności operatora gazociągów przesyłowych, przedstawienia i omówienia procedur i zasad panujących u operatora oraz możliwości bezpiecznego i prawidłowego prowadzenia wspólnych działań ratowniczo-gaśniczych pod kątem ratowników jak również osób znajdujących się w strefie zagrożenia. Druga część polegała na bezpośrednim zapoznaniu uczestników szkolenia z obiektem stacji gazowo pomiarowej wysokiego ciśnienia w miejscowości Rudzienko gm. Dobre powiat miński o przepustowości 5 000 Nm3/h. Celem szkolenia było: Przedstawienie procedur i zasad obowiązujących u operatora stosowanych w momencie wystąpienia zagrożenia, Omówienie zasad alarmowania i powiadamiania operatora sieci, Operacyjne rozpoznanie obiektu stacji gazowo pomiarowej, Zapoznanie się z lokalizacją infrastruktury przesyłowej gazu występującej na terenie powiatu mińskiego. W szkoleniu uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Mazowieckim w ilości 31 osób, druhowie z 4 jednostek OSP z KSRG (Dobre, Rudzienko, Stanisławów i Jakubów) w ilości 18 osób oraz pracownik PCZK Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim. Szkolenie przeprowadzone było przez przedstawicieli GAZ – Systemu z inicjatywy Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5066
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola