Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Inwalidów Wojennych

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Związek Inwalidów Wojennych jest organizacją szczególną. Jego znaczenie dla kultywowania tradycji narodowej oraz kurateli nad bohaterami, którzy w obronie Ojczyzny ponieśli wymierne straty, jest nie do przecenienia. Zapewne o każdym członku ZIW można by napisać odrębną książkę.

Biografie osób tworzących struktury tej organizacji są pełne bohaterskich czynów, poświęcenia dla kraju i wierności dewizie BÓG HONOR OJCZYZNA. Związek Inwalidów Wojennych RP to jednak nie tylko pielęgnowanie pamięci ofiarnej służby dla Polski sprzed dziesiątek lat, ale też czynne angażowanie się w bieżące sprawy naszego kraju. Dla wszystkich stowarzyszonych w ZIW służba jeszcze się nie skończyła. Dbają oni zarówno o godne życie dla wszystkich inwalidów wojennych ale też członków ich rodzin w szczególności wdów po poległych żołnierzach oraz inwalidach wojennych którzy odeszli już na wieczny spoczynek. Uczestnictwo sztandarów ZIW na wszelkich uroczystościach patriotycznych, dodaje im splendoru i patosu. W ostatnim czasie z inicjatywy związku na terenie całego miasta odznaczane są sztandary szkół i instytucji wspierających związek. Ten niewątpliwy akt wdzięczności inwalidów wojennych, każe nam wszystkim jeszcze bardziej zadbać o związkowych kombatantów i ich rodziny. Takie święta jak to dzisiejsze pozwala nam wypełniać ten patriotyczny obowiązek. Tu pod pomnikiem Związku Inwalidów Wojennych przy koszarach wojskowych, składając dziś wieńce oddajemy cześć neutralnym politycznie i światopoglądowo inwalidom wojennym będącym przykładem dla młodych pokoleń Polaków na to jak należy dbać i pielęgnować prawdziwy polski patriotyzm. 

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola