Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie edukacyjne w leśnym obozie harcerskim

Data publikacji: 2018-07-18, Data modyfikacji: 2018-07-29
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek 17 lipca 2018 r. funkcjonariusze z Sekcji Kontrolno-Rozpoznawczej, Wydziału Operacyjnego KP PSP w Mińsku Mazowieckim oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żakowie odwiedzili obóz harcerski w Wólce Dłużewskiej gm. Siennica. Wizyta miała na celu rozpoznanie terenu obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, a ponadto: zapoznanie uczestników obozu ze sposobem alarmowania oraz postępowania na wypadek zagrożenia, działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej, sprawdzenie działania łączności telefonicznej pomiędzy komendantem obozu a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mińsku Mazowieckim. Podczas wizyty zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem obozowiska, w tym rozpoznaliśmy wyznaczone miejsca zbiórki do ewakuacji w przypadku zagrożenia, drogę dojazdową dla służb ratowniczych oraz miejsca bezpiecznego schronienia. Spotkanie harcerzy i przedstawicieli służb na terenie obozowiska zostało przeprowadzone w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2018” oraz w związku z podpisaniem przez komendanta głównego PSP, komendanta głównego Policji oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa  na obozach harcerskich pod namiotami” z przedstawicielami organizacji harcerskich w dniu 21 czerwca 2018 roku.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4804
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola