Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przekazanie sprzętu dla OSP Grodzisk 04.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-14
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 4 października 2018 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego dla druhów z Grodziska. W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli: Paweł Parobczak – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, Dariusz Jaszczuk – Burmistrz Mrozów, Kamil Płochocki – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, Kazimierz Sęktas- Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Kazimierz Osiński- Komendant Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Tadeusz Rutkowski- Sołtys, Karolina Grązka – Inspektor ds. bezpieczeństwa i logistyki oraz strażacy z Jednostki OSP w Grodzisku. Gmina Mrozy na zakup sprzętu pozyskała dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Sprawiedliwości w wysokości 56 331,00 zł, dzięki której do jednostki OSP w Grodzisku trafił nowoczesny sprzęt ratownictwa technicznego. Udział własny Gminy w postaci 1% wyniósł 569,00 zł. Dzięki pozyskanej dotacji dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku zakupiono: rozpieracz ramieniowy z akcesoriami, hydrauliczne nożyce do cięcia, agregat zasilający do narzędzi hydraulicznych o modelu pracy min. ATO, zestaw węży hydraulicznych o długości min. 5m. Realizacja projektu pozwoliła unowocześnić i uzupełnić wyposażenie OSP Grodzisk należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5083
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola