Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odnowią kolejne zabytki

Data publikacji: 2013-11-19, Data modyfikacji: 2013-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Dwudniowa, 1 i 2 listopada, dwunasta Społeczna Kwesta na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny przyniosła ze sobą wymierny efekt w postaci zebrania okazałej sumy pieniędzy.

Hojność osób odwiedzających mińską nekropolię zaowocowała wrzuceniem do kartonowych puszek trzymanych przez kwestarzy 15 130, 10 złotych, które zostaną przeznaczone na odnowienie kolejnych zabytkowych obiektów. W tym roku przedsięwzięcie zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego wsparli swoją obecnością m.in. pisarka Małgorzata Gutowska – Adamczyk, burmistrz miasta Mińsk Mazowiecki Marcin Jakubowski, dyrektorzy szkół Jadwiga Ostrowska – Dźwigała, Grzegorz Wyszogrodzki i Tomasz Ciechański oraz lokalni radni Daniel Milewski, Michał Góras, Robert Ślusarczyk, Jerzy Gryz, Robert Gałązka i Zbigniew Grzesiak. Wszyscy oni, podobnie jak m.in. przedstawiciele grupy rekonstruującej żołnierzy przedwojennego 7 Pułku Ułanów Lubelskich oraz członkowie i sympatycy TPMM, wcieli się w rolę osób zbierających środki na uratowanie mińskich świadectw przeszłości. Każdy darczyńca przekazujący pieniądze na ten cel otrzymywał okolicznościowy folder przedstawiający dotychczasowe dokonania związane z ratowaniem zabytkowych nagrobków. Istotną nowość stanowiło też umieszczenie przed już odnowionymi obiektami tabliczek informacyjnych, czym zajęła się mińska agencja reklamowa prowadzona przez Roberta Czyżkowskiego. Ważną rolę w usytuowaniu tych „znaków rozpoznawczych” odegrali również Zenon Hawryluk i panowie Pudłowscy.      

 

 

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola