Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody Święta Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-14
A A AWydrukDrukuj  
 
11 LISTOPADA 2018 R. 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI   Dzień 11 listopada to Święto Niepodległości, w tym roku wyjątkowe. Uroczysty charakter oraz bogatą oprawę w tym dniu miało w Mińsku Mazowieckim 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela, dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej oraz prezes Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich zorganizowali na terenie Miasta obchody upamiętniające to niezwykle ważne dla Polaków wydarzenie. Niedzielne obchody tak szczególnego jubileuszu zainaugurowała Msza Święta o godz. 11.30 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w intencji 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia powstania 2 Pułku Ułanów Lubelskich, parafii oraz bierzmowanych pod przewodnictwem księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka. Po zakończeniu Mszy Św. została odsłonięta i poświęcona przez Biskupa Romaniuka tablica pamiątkowa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Po czym nastąpił uroczysty przemarsz do Muzeum Ziemi Mińskiej, w którym wzięli udział zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści, władze starostwa i miasta, przedstawiciele wojska, policji, państwowej straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawiciele szkół, poczty sztandarowe, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta Mińsk Mazowiecki. Następnie w ogrodzie muzealnym w Muzeum Ziemi Mińskiej zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod obeliskiem, gdzie również dokonano uroczystego odsłonięcia „Dzwonu Niepodległości”. W tym jakże ważnym wydarzeniu Komendę Powiatową PSP w Mińsku Mazowieckim reprezentował Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Parobczak oraz poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim w składzie: kpt. Marcin Wojtaszczyk, st. ogn. Marcin Wojciechowski oraz mł. ogn. Piotr Krusiewicz.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5186
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola