Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mińsk Maz.: Ukraińska wizytacja

Data publikacji: 2017-10-02, Data modyfikacji: 2017-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Mińsk Maz.: Ukraińska wizytacja

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki spotkał się z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych z Ukrainy. Goście odwiedzili miasto 12 września. 

Ukraińscy przedstawiciele byli pod dużym wrażeniem sali koncertowej. Odwiedzili Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika, gdzie spotkali się z dyrektorem Tomaszem Ciechańskim i zastępcą Iwoną Dróżdż.

Ukraiński samorząd jest bardzo młody. W gminach, których przedstawiciele odwiedzili miasto pierwsze wybory odbyły się w grudniu 2016 roku. Przyjazd do Mińska Mazowieckiego był związany z realizacją projektu pt. „Zastosowanie ewaluacji w sprawnym zarządzaniu połączoną hromadą”. Hromada to ukraiński odpowiednik polskiej gminy.

Projekt realizuje Fundacja Towarzystwo Demokratyczne Wschód (TDW) wspólnie z ukraińskim partnerem Wschodnioukraińskim Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

„Mińsk Mazowiecki został wybrany do udziału w projekcie jako jedna z dynamicznie rozwijających się podwarszawskich miejscowości. Duże znaczenie przy wyborze Mińska miał także fakt, że w zarządzaniu miastem zastosowanie mają dobre praktyki związane z konsultacjami społecznymi” mówi Agnieszka Nowińska, Wiceprezes Zarządu TDW i koordynator projektu.

Projekt jest finansowany z programu „Wsparcie Demokracji” Fundacji Solidarności Międzynarodowej finansowanego z programu polskiej pomocy rozwojowej MSZ RP w 2017 roku oraz z programu Przemiany w Regionie – RITA Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
UM Mińsk Maz., Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola