Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mazurskie zgrupowanie Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO 2013

Data publikacji: 2013-11-13, Data modyfikacji: 2013-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 8-10 listopada br. pięćdziesięcioosobowa grupa zawodniczek i zawodników Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO wraz z opiekunami wzięła udział w wyjazdowym klubowym zgrupowaniu treningowo – szkoleniowym w ośrodku Hotel Star – Dadaj Resort & SPA położnym na Mazurach, niedaleko Olsztyna.

Wyjazd klubowiczów został zorganizowany i sfinansowany ze środków pieniężnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego przyznanych mińskiemu klubowi za znakomite wyniki sportowe osiągnięte na arenie ogólnopolskiej w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku 2012.

Kadrę opiekuńczo - szkoleniową zgrupowania stanowili trener Jacek Łuniewski (VI DAN), pomagających mu asystenci Marcin Widerski i Karol Łuniewski obaj (I DAN) oraz trener fitness Marta Łuniewska.

Ośrodek wypoczynkowy położony na półwyspie jeziora Dadaj już po raz drugi gościł mińskich zawodników i tak jak rok temu okazał się doskonałym miejscem do treningów i wypoczynku oferując znakomite warunki i bogatą infrastrukturę na którą składały się basen i jacuzzi, sala fitness z siłownią, sala gimnastyczna oraz sauna.

W trakcie zgrupowania mińscy adepci Taekwon-Do mieli okazję do podniesienia swoich umiejętności w tej koreańskiej sztuce walki. Trener Łuniewski aplikował swoim podopiecznym bardzo urozmaicone jednostki treningowe składające się z ćwiczeń ogólnorozwojowych, siłowych, rozciągających i technicznych ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do walk oraz wykonywania układów formalnych. Oprócz treningów Taekwon-Do klubowicze mogli także zrelaksować się korzystając ze wspomnianej już bogatej oferty ośrodka.

Dużą atrakcją dla uczestników była możliwość skorzystania ze stojącej nad brzegiem jeziora sauny, a następnie szybkim schłodzeniu się w chłodnych wodach jeziora w celu zahartowania organizmu.

Jeśli wziąć pod uwagę znakomitą atmosferę zgrupowania i świetną kuchnię jaką serwowano gościom ośrodka - trzydniowy wyjazd można uznać za bardzo udany.

Warto dodać, że w bieżącym roku Miński Klub Sportowy TAEKWON - DO osiągnął swój rekordowy wynik zdobywając dla Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego 116,5 pkt. rankingowych.

Jest to najlepszy wynik w Powiecie Mińskim, stanowiący 70% punktów wypracowanych przez wszystkie pozostałe lokalne organizacje sportowe. Wynik osiągnięty przez miński klub klasyfikuje go na 33. miejscu rankingowym w Województwie Mazowieckim (wśród 300 sklasyfikowanych klubów) i na 214. miejscu w Polsce (na 2794. sklasyfikowane kluby). Dzięki tym osiągnięciom mińszczanie zajęli 6. miejsce w rankingu wszystkich klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-Do (67 klubów).

Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO przesunął się w rankingu ogólnopolskim o 334 pozycje w porównaniu do roku 2012.  

 

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola