Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kwestarski tuzin mińszczan

Data publikacji: 2013-10-31, Data modyfikacji: 2013-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Już po raz dwunasty w historii osoby odwiedzające pierwszego i drugiego dnia listopada cmentarz parafialny w Mińsku Mazowieckim spotkają się ze znamienitymi personami kwestującymi na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na mińskiej nekropolii. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kwestarzom, zaproszonym do włączenia się do tej pięknej akcji koordynowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, udało się zebrać kwotę 13 371, 34 złotych. W związku z tym uratowano od zniszczenia  pomnik nagrobny Rodziny Ostaszewskich, który znajduje się niedaleko wejścia na cmentarz parafialny. Na ten cel wydatkowano dwanaście tysięcy złotych, zaś pozostałą resztę środków finansowych przeznaczono na sporządzenie tabliczek informacyjnych umieszczonych przy odrestaurowanych nagrobkach. Podobnie jak w latach ubiegłych tegoroczna kwesta zostanie przeprowadzona w godzinach 8.00 – 16.00. Każdy kto wesprze akcję TPMM otrzyma pamiątkowy folder przybliżający dotychczasowe sukcesy odniesione na polu ratowania mińskich zabytkowych nagrobków. Te piękne osiągnięcia stanowią zasługę wszystkich osób aktywnie biorących udział w tym społecznym przedsięwzięciu zainicjowanym kilkanaście lat temu przez działaczkę TPMM polonistkę Elżbietę Janke.

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola