Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jesienne fortepiany…

Data publikacji: 2013-11-19, Data modyfikacji: 2013-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 

Pierwszy wtorek listopada rozpoczął się w Miejskiej Szkole Artystycznej wieczorną audycją klasy fortepianu pana Mariusza Adamczaka. Już przed godziną dziewiętnastą  przed  salą numer dwieście szesnaście w budynku przy Kopernika zgromadziła się gromadka pianistów występujących za chwile wraz ze wspierającymi  rodzicami oraz przybyłymi słuchaczami.

Spod fortepianowych klawiszy wydobyły się tego dnia dźwięki zacnych kompozytorów takich jak Piotr Czajkowski (Magdalena Stochmiał z klasy czwartej  wykonała romantyczną Melodię francuską ), Jerzy Fryderyk Haendel (Anna Bartkiewicz z klasy piątej i jej barokowa Sarabanda). Technicznymi możliwościami w  Etiudzie  D-dur Lemoine’a popisywał się Artur Kłoczewiak z klasy piątej.

Nie zabrakło również debiutujących wykonawców z klasy pierwszej, którzy dopiero rozpoczynają swoją fortepianową przygodę. Amelia Jackowska zagrała ‘Małpę na tapczanie’, a Aleksandra Krzemińska ‘Galop’ i ‘Wlazł kotek’.

W ludowe klimaty zaprosił słuchaczy Tomasz Tkacz z klasy drugiej wykonując melodię  ‘Miała baba koguta’ , zabrzmiały też dźwięki z ‘Łatwych etiud dla dzieci’ (Aleksandra Krupa , klasa druga) oraz etiud Berensa( Wiktoria wróbel, klasa czwarta), Agata Foryś z klasy trzeciej zagrała natomiast Alouettte.

Wszystkie wykonania młodych  artystów zostały  przyjęte gromkimi brawami, czekamy na kolejne występy klasy fortepianu pana Mariusza Adamczaka. 

 

UM Mińsk Mazowiecki, Źródło artykułu: www.minsk-maz.pl, Autor zdjęć: UM Mińsk Mazowiecki
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola