Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

GMINNE ĆWICZENIA Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO ORAZ OBRONY CYWILNEJ PK. "EWAKUACJA 2018"

Data publikacji: 2018-10-04, Data modyfikacji: 2018-10-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 27 września 2018 r. na terenie gminy Dębe Wielkie odbyły się ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej pk. „EWAKUACJA 2018”, składające się z dwóch części: epizodu praktycznego opierającego się na ewakuacji szkół z terenu gminy Dębe Wielkie, a także treningu systemu alarmowego Ochotniczych Straży Pożarnych, związanych ze skażeniem chemicznym, epizodu praktycznego polegającego na ewakuacji Urzędu Gminy Dębe Wielkie, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnego Przedszkola wywołanej podłożeniem ładunku wybuchowego. Celem ćwiczeń było sprawdzenie sprawności przekazywania informacji między Wójtem Gminy a placówkami oświatowymi, zweryfikowanie szybkości oraz sprawności procesu ewakuacji, a także doskonalenie umiejętności w zakresie organizacji i współpracy między służbami oraz jednostkami organizacyjnymi gminy. Podczas pierwszej części ćwiczenia, Wójt Gminy Dębe Wielkie po otrzymaniu informacji o możliwości skażenia chemicznego na terenie gminy, podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu o skażeniach oraz ewakuacji wszystkich szkół podstawowych wraz z oddziałami gimnazjalnymi. Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Dębe Wielkie zostały zadysponowane do zabezpieczania ewakuacji wszystkich placówek. Po odwołaniu alarmu o skażeniach, uczniowie wrócili do szkoły i mogli kontynuować zajęcia. W epizodzie wzięło udział 1131 uczniów, nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych. Drugi epizod rozpoczął się od otrzymania informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku Urzędu Gminy Dębe Wielkie. Wójt Gminy niezwłocznie podjął decyzję o ewakuacji Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Przedszkola. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych zabezpieczały ewakuację podmiotów. Obiekty zostały sprawdzone przez wyspecjalizowane oddziały Policji pod względem obecności ładunku wybuchowego, a po stwierdzeniu braku ładunku, Wójt Gminy ogłosił zakończenie ćwiczeń i możliwość powrotu do pracy. W drugim epizodzie zostało ewakuowanych 239 osób. Po zakończeniu ćwiczeń zorganizowano spotkanie dla przedstawicieli służb i jednostek organizacyjnych gminy, w celu omówienia oraz podsumowania ćwiczeń. Na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Halinowie oraz Dzielnicowego Gminy Dębe Wielkie zostały przekazane elementy odblaskowe, zestawy oświetlenia rowerowego oraz latarki zakupione z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w realizacji ćwiczeń wszystkim uczestnikom, a w szczególności Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, Komisariatowi Policji w Halinowie oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Dębe Wielkie. DZIĘKUJEMY! Fotorelacja.

Pełna treść wiadomości na: debewielkie.pl/?p=22698
debewielkie.pl, Źródło artykułu: debewielkie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola