Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 30.07.2018 r. do 05.08.2018 r.

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 30.07.2018 r. do 05.08.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 52 zdarzenia, w tym 4 pożary, 47 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA Nad ranem w dniu 30.07.2018 r. przy ul. Czarnieckiego w Mińsku Mazowieckim doszło do pożaru budynku gospodarczego oraz samochodu stojącego przy nim. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek oraz samochód. Po lokalizacji pożaru działania zastępów straży pożarnej polegały na dogaszaniem pożaru, a następnie przewietrzeniu budynku. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległy drzwi i okna, wyposażenie garażu oraz tył samochodu. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających około dwóch godzin brały udział 2 zastępy i 8 ratowników PSP, 2 zastępy i 10 ratowników OSP oraz Policja. Przed wieczorem w dniu 01.08.2018 r. w miejscowości Kamionka gm. Latowicz podczas prac rolniczych doszło zdarzenia z udziałem maszyny rolniczej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej ustalono, że doszło do wciągnięcia mężczyzny przez bielarkę. Na skutek zdarzenia, mężczyzna zginał na miejscu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a także na wydobyciu mężczyzny z maszyny. W działaniach ratowniczych trwających prawie pięć godzin brały udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP, policja oraz pogotowie ratunkowe. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1006 zdarzeń, w tym: 352 pożary; 567 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 87 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4850
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola