Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 29.10.2018 r. do 04.11.2018 r.

Data publikacji: 2018-11-05, Data modyfikacji: 2018-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 29.10.2018 r. do 04.11.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 30 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W dniu 30.10.2018 r. na ul. Jana Kilińskiego w Dobrem, doszło do pożaru mieszkania na drugim piętrze wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całe mieszkanie. Strażacy uzyskali informacje, że w środku może znajdować się jedna osoba. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej wprowadzono do środka ratowników z linnią gaśniczą w celu zlokalizowania osoby poszkodowanej. Po   20 min. prowadzenia działań gaśniczych w pomieszczeniu kuchennym strażacy odnaleźli zwęglone ciało kobiety. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje i prokuraturę. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległo mieszkanie wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 3 godziny brały udział 3 zastępy i 8 ratowników PSP, 5 zastępów i 25 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, policja i prokuratura. W godzinach wieczornych 02.11.2018 r. na 210 kilometrze drogi krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Zamienie doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Ford Focus z łosiem. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 5 osób podróżujących pojazdem w tym 3 dzieci. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia całkowitym zamknięciu ruchu drogowego, udzieleniu osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazaniu ich przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały je do szpital. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzony przez policję, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Utylizacją padłego łosia zajął się zarządca drogi. W działaniach ratowniczych trwających niespełna 4 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępu i 12 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1605 zdarzeń w tym: 471 pożarów; 993 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 141 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5174
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola