Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 25.06.2018 r. do 01.07.2018 r.

Data publikacji: 2018-07-02, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 25.06.2018 r. do 01.07.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 22 zdarzenia, w tym 4 pożary, 16 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach południowych 26.06.2018 r. na DK 2 w miejscowości Brzeziny doszło do kolizji dwóch samochodów Fiat Ducato i Renault Espace. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagała hospitalizacji. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pracach związanych z usunięciem skutków zdarzenia. W działaniach ratowniczych trwających półtorej godziny brały udział 2 zastępy i 7 ratowników PSP, 1 zastęp i 2 ratowników OSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe. W godzinach popołudniowych 30.06.2018 r. w miejscowości Rudnik, gm. Cegłów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie. W działaniach ratowniczych trwających godzinę brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP oraz Pogotowie Ratunkowe. W godzinach popołudniowych 30.06.2018 r. w miejscowości Ryczołek gmina Kałuszyn doszło do pożaru składu węgla. W momencie przyjazdu pierwszych jednostek straży z hałd węgla o wysokości ok. 7 metrów wydobywał się dym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów wody w natarciu na hałdy węgla. Następnie nawiązano kontakt z właścicielem składowiska, który zaproponował niezbędną pomoc przy wywożeniu węgla ładowarkami. Po wybraniu ze środka hałdy około 2 tyś ton węgla dokopano się do miejsca źródła pożaru. Pożar zlokalizowano i ugaszono. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających osiem godzin brały udział 2 zastępy i 4 ratowników PSP, 7 zastępów i 37 ratowników OSP. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 771 zdarzeń, w tym: 308 pożarów; 392 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 71 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4834
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola