Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 24.09.2018 r. do 30.09.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 24.09.2018 r. do 30.09.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 46 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 35 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach porannych dnia 24.09.2018 r. na 231 kilometrze drogi krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Poręby Leśne doszło do dachowania samochodu osobowego marki Volkswagen Polo. W wyniku zdarzenia poszkodowany została kierowca pojazdu, który opuścił go o własnych siłach przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  udzieleniu kwalifikowanej pierwszej osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpital. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W akcji trwającej ponad 2 godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 2 zastępy i 9 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. W godzinach popołudniowych dnia 28.09.2018 r. na 40 kilometrze drogi wojewódzkiej nr 637 w okolicach miejscowości Zalesie doszło do zderzenia motocyklisty z łosiem. W wyniku poszkodowana został osoba kierująca jednośladem. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej osobie poszkodowanej i przekazaniu jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował ją do szpital. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje, a po ich zakończeniu na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. Łoś uczestniczący w zdarzeniu padł. W akcji trwającej prawie trzy godziny brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1435 zdarzeń, w tym: 417 pożarów; 890 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 128 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5054
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola