Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 17.09.2018 r. do 23.09.2018 r.

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 17.09.2018 r. do 23.09.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 34 zdarzenia, w tym 11 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach wieczornych 17.09.2018 r. w miejscowości Chełst gm. Siennica miały miejsce poszukiwania paralotniarza, który z uzyskanych informacji od zgłaszającego spadł do lasu. W działaniach pomagał helikopter z kamerą termowizyjną z 2 Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Działania poszukiwacze trwały niecałe 5 godzin – nikogo nie odnaleziono. W działaniach udział brał 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 5 zastępów i 32 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. W godzinach popołudniowych 21.09.2018 r. w miejscowości Rynia gm. Dobre doszło do pożaru stodoły. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu trzech prądów wody, w tym dwóch w natarciu na palący się budynek oraz jednego w obronie znajdującego się obok budynku gospodarczego. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad 2 godziny udział brał 1 zastęp i 2 ratowników PSP, 6 zastępów i 14 ratowników OSP. W godzinach wieczornych 23.09.2018 r. w miejscowości Stary Konik na DK 2 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Renault Kangoo i Opel Astra. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 6 osób ale żadna z nich nie wymagała hospitalizacji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Dalsze działania straży polegały na pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających ponad 2 godziny udział brał 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 6 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1389 zdarzeń, w tym: 408 pożarów; 855 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 126 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5052
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola