Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 16.07.2018 r. do 22.07.2018 r.

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 16.07.2018 r. do 22.07.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 47 zdarzeń, w tym 4 pożary, 37 miejscowych zagrożeń i 6 alarmów fałszywych. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W godzinach popołudniowych w dniu 17.07.2018 r. przy ul. Kolejowej w Mińsku Mazowieckim doszło do potrącenia rowerzysty przez dwa samochody osobowe. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta podróżująca jednośladem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę brały udział 3 zastępy i 8 ratowników PSP a także policja i pogotowie ratunkowe. W godzinach wieczornych 20.07.2018 r. oraz w godzinach porannych 21.07.2018 r. nad Zalewem „Karczunek” w Kałuszynie trwały poszukiwania mężczyzny, który wszedł do wody i najprawdopodobniej z niej nie wyszedł. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz czynnościach związanych z poszukiwaniem topielca. Następnie po lokalizacji ludzkiego ciała w zbiorniku wodnym działania straży polegały na wyciągnięciu go na brzeg przy pomocy odpowiedniego sprzętu, a następnie przekazaniu przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który stwierdził zgon. W działaniach trwających w sumie ponad pięć godzin brały udział 3 zastępy i 12 ratowników PSP, 2 zastępy i 6 ratowników OSP a także policja i pogotowie ratunkowe. W dniu 20.07.2018 r. na zjeździe z autostrady A2 w miejscowości Arynów miał miejsce pożar samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ugaszeniu pożaru. Spaleniu uległa komora silnika. W działaniach gaśniczych trwających ponad pół godziny brał udział 1 zastęp PSP i 4 ratowników. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 903 zdarzenia, w tym: 343 pożary; 477 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 83 alarmy fałszywe.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=4844
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola