Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 15.10.2018 r. do 21.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 15.10.2018 r. do 21.10.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 37 zdarzeń, w tym 16 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W dniu 18.10.2018 r w godzinach popołudniowych, przy ul. Mariańskiej w Sulejówku doszło do pożaru opuszczonego budynku mieszkalnego – pustostanu. Pożarem objęta była drewniana więźba dachu. Działania zastępów straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu działań gaśniczych oraz niezbędnych prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia. W działaniach gaśniczych trwających dwie i pół godziny brały udział: 4 zastępy 1 13 ratowników PSP oraz 3 zastępy i 14 ratowników OSP. W dniu 20.10.2018 r. w godzinach popołudniowych, na 229 kilometrze drogi krajowej nr 50 w okolicach miejscowości Wólka Piecząca, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych z łosiem. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległy oba pojazdy którymi łącznie podróżowało 7 osób w tym 2 dzieci. Nikt z osób uczestniczących w zdarzeniu nie został ranny. Łoś nie przeżył zdarzenia i padł w rowie. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję na usunięciu z jezdni skutków zdarzenia. W działaniach trwających ponad 2 godziny brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, 1zastęp i 6 ratowników OSP, policja i pogotowie ratunkowe. W dniu 21.10.2018 r. w godzinach popołudniowych 55 strażaków wsparło działania policji przy poszukiwaniach zaginionego 83 letniego mężczyzny, który dzień wcześniej opuścił dom i do niego nie powrócił. Poszukiwania prowadzono na obszarze ok. 4 ha lasów przy ul. Polnej w Stanisławowie. Po niespełna 4 godzinach poszukiwań wychłodzony mężczyzna został odnaleziony. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował go do szpitala. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1535 zdarzeń w tym: 462 pożary; 939 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 134 alarmy fałszywe.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5153
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola