Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 13.08.2018 r. do 19.08.2018 r.

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 13.08.2018 r. do 19.08.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 53 zdarzenia, w tym 9 pożarów, 40 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W godzinach popołudniowych 13.08.2018 r. w Mińsku Mazowieckim przy ul. Szpitalnej na terenie jednej z firm miał miejsce pożar cysterny samochodowej przewożącej olej napędowy. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu piany gaśniczej w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru. W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 samochody ciężarowe, 2 samochody dostawcze oraz hala remontowa wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałe samochody znajdujące się na placu oraz sąsiadujące budynki. W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach ratowniczo – gaśniczych trwających prawie 30 godzin brało udział 17 zastępów i 41 ratowników PSP, 15 zastępów i 80 ratowników OSP, 1 zastęp i 3 ratowników Wojskowej Straży Pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. W godzinach popołudniowych 19.08.2018 r. w miejscowości Maliszew gm. Mińsk Mazowiecki miał miejsce pożar składowiska plastikowych pojemników zawierających nieznaną substancję chemiczną. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu piany gaśniczej w celu ugaszenia pożaru a następnie ograniczenia rozprzestrzeniania się substancji. W wyniku pożaru poszkodowany został jeden ze strażaków. W działaniach ratowniczych trwających prawie 6 godzin brało udział 9 zastępów i 24 ratowników PSP, 7 zastępów i 35 ratowników OSP, 1 zastęp i 3 ratowników Wojskowej Straży Pożarnej,  policja oraz pogotowie ratunkowe. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1140 zdarzeń, w tym: 376 pożarów; 664 miejscowe zagrożenia (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 100 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5022
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola