Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 10.12.2018 r. do 16.12.2018 r.

Data publikacji: 2018-12-17, Data modyfikacji: 2018-12-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 10.12.2018 r. do 16.12.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 19 zdarzeń, w tym 6 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA W godzinach przedpołudniowych w dniu 10.12.2018 r. w Nowy Konik gm. Halinów na Drodze Krajowej nr 2 doszło do zderzenia czterech pojazdów w tym dwóch samochodów dostawczych oraz dwóch osobowych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów. W czasie prowadzenia działań ruch na drodze był wstrzymany w obydwu kierunkach. W działaniach ratowniczych brały udział: 2 zastęp i 7 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. W godzinach wieczornych w dniu 14.12.2018 r. w miejscowości Rządza gm. Jakubów miał miejsce pożar kotłowni w budynku mieszkalnym. W wyniku pożaru spaleniu uległa część opału składowanego w pomieszczeniu (węgiel i drewno). Działania straży polegały na ugaszeniu zarzewi ognia oraz sprawdzeniu przy użyciu miernika wielogazowego pod kątem występowania w nich gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla. W działaniach ratowniczych trwających jedną godzinę brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 4 zastępy i 22 ratowników OSP. W godzinach popołudniowych w dniu 16.12.2018 r. w miejscowości Zagórze gm. Halinów na Drodze Wojewódzkiej 637 miał miejsce wypadek samochodu osobowego, który zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili pierwszej pomocy oraz przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny brały udział: 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 4 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe i policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1723 zdarzeń w tym: 503 pożary; 1065 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 155 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5396
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola