Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 10.09.2018 r. do 16.09.2018 r.

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 10.09.2018 r. do 16.09.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 34 zdarzenia, w tym 5 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia i 6 alarmów fałszywych. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach wieczornych 14.09.2018 r. w miejscowości Strzebula gm. Jakubów miał miejsce pożar drewnianego domku letniskowego. W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej, pożarem objęty był cały budynek. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palący się obiekt i obronie pobliskiego lasu. W wyniku pożaru spalaniu uległ cały budynek. W działaniach gaśniczych trwających ponad dwie godziny brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, 3 zastępy i 18 ratowników OSP. W godzinach południowych 16.09.2018 r. w miejscowości Rososz gm. Cegłów na drodze gminnej doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Honda i Chevrolet. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia służbom medycznym, które po przebadaniu odwiozły poszkodowanych do szpitala. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 6 ratowników PSP, 1 zastęp i 5 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1355 zdarzeń, w tym: 397 pożarów; 835 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 123 alarmy fałszywe.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5050
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola