Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 08.10.2018 r. do 14.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-15, Data modyfikacji: 2018-10-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 8.10.2018 r. do 14.10.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 34 zdarzenia, w tym 18 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIE W godzinach porannych dnia 10.10.2018 r. w miejscowości Wiśniew miał miejsce pożar murowanego budynku letniskowego. Po przyjeździe na miejsce strażaków pożarem objęte było wnętrze budynku. Od osób postronnych uzyskano informację, że wewnątrz może znajdować się jedna osoba. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu zewnętrznych oraz wewnętrznych działań gaśniczych z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń pod kątem występowania w nich osób poszkodowanych, zlokalizowania oraz ewakuacji poszkodowanego mężczyzny z budynku i przekazaniu go będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który stwierdził jego zgon. Dalsze działania straży polegały na wyniesieniu z budynku i schładzaniu dwóch butli gazowych, a po całkowitym ugaszeniu pożaru sprawdzeniu przy użyciu kamery termowizyjnej pomieszczeń pod kątem występowania w nich zarzewi ognia. W wyniku pożaru śmierć poniósł 65 letni mężczyzna oraz całkowitemu spaleniu uległo wnętrze budynku. W akcji trwającej prawie trzy godziny brały udział 2 zastępy i 6 ratowników PSP, 6 zastępów i 29 ratowników OSP, policja oraz pogotowie ratunkowe. W tym roku jest to druga ofiara śmiertelna pożarów do jakich doszło na terenie powiatu mińskiego. Skutki tego typu zdarzeń można by było ograniczyć poprzez montowanie czujek dymu oraz czadu w pomieszczeniach w których zachodzi proces spalania. STRAŻ POŻARNA apeluje „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1498 zdarzeń w tym: 446 pożarów; 920 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 132 alarmy fałszywe.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5125
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola