Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 03.09.2018 do 09.09.2018 r.

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 03.09.2018 r. do 09.09.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 51 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 41 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach porannych 03.09.2018 r. w miejscowości Długa Szlachecka gm. Halinów doszło do pożaru poddasza w budynku jednorodzinnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ugaszeniu pożaru. . W wyniku zdarzenia spaleniu uległa konstrukcja dachu w budynku jednorodzinnym W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 5 zastępów i 25 ratowników OSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. W godzinach przedpołudniowych 07.09.2018 r. na ul. Piłsudskiego w Mińsku doszło do zdarzenia samochodu Seat z samochodem VW . W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby,. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatora i uprzątnięciu pozostałości po kolizji. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, pogotowie ratunkowe oraz policja. W godzinach przedpołudniowych 08.09.2018 r. w miejscowości Kobierne gm. Dębe Wielkie doszło do pożaru budynku obory. W wyniku pożaru Spaleniu uległa połowa dachu nad oborą oraz około 300 bel słomy i siana.. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia następnie ugaszeniu pożaru. Poszkodowany został przebadany przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego i pozostał na miejscu zdarzenia. W działaniach ratowniczych brał udział 1 zastęp i 5ratowników PSP, 4 zastępy i 21 ratowników OSP, pogotowie energetyczne oraz policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 1321 zdarzeń, w tym: 392 pożary; 812 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 117 alarmów fałszywych.

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5038
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola