Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Działania Straży Pożarnych od 01.10.2018 r. do 07.10.2018 r.

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach od 01.10.2018 r. do 07.10.2018 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 29 zdarzeń, w tym 11 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. CHARAKTERYSTYCZNE ZDARZENIA  W godzinach popołudniowych dnia 4.10.2018 r. w miejscowości Arynów miał miejsce pożar kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się , że osoby zamieszkujące budynek opuściły go o własnych siłach. W wyniku zdarzenia poparzony został właściciel budynku, któremu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej od budynku, prowadzeniu działań gaśniczych a po ich zakończeniu oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń pod kątem występowania w nich gazów niebezpiecznych – zagrożenia nie stwierdzono. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem. Uratowano pozostałą część budynku. W akcji trwającej ponad godzinę brał udział 1 zastęp i 4 ratowników PSP, 2 zastępy i 12 ratowników OSP oraz pogotowie ratunkowe. W godzinach nocnych dnia 5.10.2018 r. na ul. Siedleckiej w Stanisławowie miał miejsce pożar niezamieszkałego budynku mieszkalnego – pustostanu. Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się, że pożar jest już w pełni rozwinięty i zagraża przylegającemu do niego budynkowi mieszkalnemu. Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu możliwości rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiedni budynek, przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych budynku w celu dotarcia do zarzewi ognia, a po całkowitym ugaszeniu pożaru przeszukano pogorzelisko pod kątem możliwości wystąpienia osób poszkodowanych – ofiar nie stwierdzono. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ opuszczony budynek. Uratowano sąsiadujące z nim zabudowanie. W akcji trwającej prawie trzy godziny brał udział 1 zastęp i 5 ratowników PSP, 6 zastępów i 29 ratowników OSP oraz policja. Od początku 2018 roku na terenie powiatu mińskiego miały miejsce 1464 zdarzenia w tym: 428 pożarów; 906 miejscowych zagrożeń (pozostałe zdarzenia z wyłączeniem pożarów); 130 alarmów fałszywych.  

Pełna treść wiadomości na: strazminsk.pl/?p=5057
strazminsk.pl, Źródło artykułu: strazminsk.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  miński

  Powiat miński – powiat na Mazowszu z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Należą do niego gminy Halinów, Kałuszyn, Mrozy, Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Latowicz, Siennica, Stanisławów, Mińsk Mazowiecki i Sulejówek.

  Turyści są zauroczeni ośmioma rezerwatami przyrody i licznymi pomnikami przyrody. Do powiatu w prosty sposób można dotrzeć drogami krajowymi nr 2 i 58. Do jednych z najważniejszych zabytków w Mińsku Mazowieckim należy m.in. XVI wieczny kościół katolicki p.w. Narodzenia NMP, który został wzniesiony z fundacji rodziny Mińskich oraz Pałac barokowo-klasycystyczny z początku XVII wieku. Obfitość lasów i rzek sprawia, że jest to region sprzyjający wypoczynkowi i zachęcający do odwiedzin mieszkańców Warszawy, którzy mogą choć na chwilę uwolnić się od codzienności w hałaśliwej stolicy.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola